כוחה של המטבח של מרוקו

המטבח המרוקאי הוא נחשב לאחד סיפור הזיותיה של העולם הודות הממד הבינלאומי שלה, שלו עושר ומגוון שלה. גסטרונומיה מרוקאי הוא התוצאה של השפעות אינספור; כולל את אירופה, את Berbers, הערבי את מורי. מאמר זה יתמקד במיוחד המטבח המרוקאי, תחשוף מספר מאכלים מסורתיים ועוגות סוגים שונים של לחמים. מה מאפיין של המטבח המרוקאי? המטבח המרוקאי הוא מפורסם מאוד, בעיקר תודות על השימוש במוצרים טבעיים. ראשית, יש להיות הצביע רוב השימוש Moroccans טבעיים ושמנים כגון זית ארגן שמנים, אשר לא בהכרח בכל מקום. השימוש של תבלינים כמו מלח, פלפל שחור, ג’ינג’ר, כורכום, כמון, זעפרן או פפריקה חיוני גם המטבח של מרוקו. כמו כן, Moroccans מעדיפים להשתמש צמחים ריחניים ועשבי תיבול בזיליקום, פטרוזיליה, כוסברה ירוק, מיורן, נענע, לימונית, את za לקשור, במיוחד עם תה בתור קישוט, בנוסף הבצל והשום להוסיף טעם המתכונים שלך. המטבח המרוקאי גם עושה שימוש סוגים שונים של בשר: עוף, כבש, עגל, עז, גמל, ועוד.

הודות למיקומו הגיאוגרפי, יש גם מגוון גדול של דגים אשר תפקיד חיוני בגסטרונומיה מרוקאי והציע Moroccans לפתח מנות רבות בהם, הדג הוא המרכיב החשוב ביותר. מה הם מאכלים מרוקאים המפורסם ביותר? במרוקו יש סיכוי ליהנות ממנות רבות: קוסקוס, המפורסם ביותר של כל מאכלים מרוקאים נמצאים במקום הראשון. זהו הפריט המועדף של הרוב של מזון Moroccans בימי שישי בצהריים או בשעות הלילה של achoura (חודש לאחר עית אל אדחא). ישנם סוגים רבים של קוסקוס. לדוגמה, יש קוסקוס עם שבעה סוגים של ירקות, קטניות, קוסקוס עם כתיתות פואה גרה או kourdass, קוסקוס ממותקים או seffa, וכו ‘. Tajine מסורתי עשוי ניתן להכין גם עם סוגים שונים של דגים בשר (עוף, כבש, עז, עגל או גמל) או קטניות וירקות. מלבד זאת, ישנם רבים אחרים ממנות מרוקאי טיפוסי, כמו tanjya (עגל טעים תבשיל טיפוסי של מרקש), העוגה הגלולה או בשר או דגים, baddaz את סולת תירס, קבב וכדומה. סוגי לחם מסורתי מרוקאי יש הם סוגים שונים של לחם מרוקאי מסורתי.

הידוע ביותר הוא Tafarnout או לחם Afanou (כלומר לחם אפוי ברבר), שהוכנו באופן מסורתי באמצעות תנור טיפוסי מחמר. אבל יש גם סוגים רבים אחרים של לחם מרוקאי, r ghayef mlawi harcha, batbot, ועוד. המאפים המפורסמים מרוקאית במרוקו יכולים ליהנות אינספור עוגות ממתקים, כגון briouat, אשר מורכב של בצק עלים ממולא שקדים, ריחניים עם מי ורדים. האם גם kaab ghouzal או את קרן צבי, עשה עם קרום דק, ממולא תערובת של שקדים, קינמון, תפוז לפרוח מים. בנוסף, אני ממליץ לך לנסות גם עוגות אחרות כגון fekkas את l ghroueyba, e chebbakya, bahlawa, וכו ‘, שאת המרכיבים העיקריים הם שקדים ואגוזי מלך, פרח כתום, דבש ומים שומשום. עושר ומגוון של גסטרונומיה מרוקאי מזמין אתכם לבוא ולגלות כל טעמים, ניחוחות שלה. ארוחות, שתייה, לחמים ומתוקים ממרוקו תספק ללא ספק עם טעמים שונים של המדינה, יהיה לפתות אותך עם עדינות ואלגנטיות שלו. מרוקו וחוזרים ללון באחד פנטסטי, לארח מסעדות מצוינות, או באחד טיפוסי הממוקם בלב ליבה של מדינה (medina), שלב מן מוקדי משיכה לתיירים הטובה ביותר של המטבח המרוקאי. הם גם יכולים בית נפלא, שבו הטעמים של המדינה זה אותם.